• Засідання ЄКПО: навантаження на вчителів через карантин та дистанційне навчання

  1617109623_kol1

  29-30 березня 2021 року відбулося чергове онлайн-засідання Європейського комітету профспілок освіти. Засідання ЄКПО об’єднало понад 70 представників профспілок освіти із 42 європейських країн. Від України участь у роботі засідання взяв Георгій Труханов – Голова Профспілки працівників освіти і науки України, член Європейського комітету профспілок освіти

  На порядку денному була низка актуальних питань, які потребували колективного вирішення у зв’язку із безстроковим продовженням карантинних обмежень, що діють в усій Європі.

  Учасники обговорили складні умови, у яких доводиться працювати вчителям у різних країнах, надзвичайне навантаження на вчителів через продовження дистанційного навчання, а також спричинене цією проблемою загострення іншого питання – катастрофічної нестачі вчителів у багатьох країнах.

  ЄКПО представив результати проведеного дослідження щодо закриття шкіл, заходів, які застосовувалися країнами для захисту освіти та попередження розповсюдження вірусу, пріоритетності вакцинації у країнах Європи.

  Дослідження показало, що, в першу чергу, в період пандемії освітянам необхідне:

  – розмежування годин роботи та особистого життя;

  – визнання складних умов, у яких зараз працюють вчителі;

  – чіткі та інформативні методичні матеріали для проведення дистанційного навчання;

  – проведення безкоштовних тестувань вчителям та іншим працівникам галузі;

  – додатковий персонал для навчальних закладів.

  Питання вакцинації вчителів в усій Європі теж стало предметом обговорення та викликало жваву дискусію. Профспілки європейських країн відстоюють право пріоритетності вакцинації педагогів та інших працівників галузі, але у багатьох країнах вони зіштовхнулися зі значними труднощами у відстоюванні цього права.

  Учасники засідання закликали звернутися до урядів країн з метою збільшення фінансування сфери освіти на сучасному етапі та відновлення її після завершення кризи.

  Насамкінець роботи відбулося активне обговорення резолюцій щодо вищої освіти та науки, оновлення профспілок, а також питання цифрових технологій та використання штучного інтелекту в сфері освіти. Учасники наголосили на необхідності підвищення кваліфікації педагогів у питанні дистанційної освіти, інвестування в процес залучення до професії нових вчителів у зв’язку із появою штучного інтелекту. 1617109623_kol1


  Рубрики: Новини, ЦК

  Напишіть відгук

  Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>